Rajd Lipcowy 2024 „Wędruj z nami”

13 lipca 2024 r.

Organizator:
PTTK Oddział w Zamościu
Klub Turystyczno-Krajoznawczy  im. Michała Pieszki

Zapraszamy na letnie wędrowanie z przewodnikami PTTK po Roztoczu Zachodnim i Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym.

Program Rajdu:

13 lipca (w sobotę) o godz. 9.30 spotykamy się na parkingu przy kościele w Trzęsinach
wg GPS  N 50.64482 E 22.79727
Razem pojedziemy do źródełka i kapliczki św. Antoniego, tam zostawimy pojazdy.
Spacer pieszy po starym kamieniołomie w Trzęsinach ok. 1,5 godz.
Następnie odpoczynek i pieczenie zabranych z sobą kiełbasek przy źródełku oraz spożywanie innych smakołyków .
Później będziemy zwiedzać obiekty i krajobrazy Roztocza Zachodniego: miejsce karczmy ordynackiej, trakt ordynacki w Smoryniu, dwór z daleka, Teodorówka – studnie kryzysowe, panoramy roztoczańskie, wąwozy w Jędrzejówce i coś jeszcze, ślady granicy III zaboru, a dalej mnóstwo niespodzianek i ciekawostek… Mapka z trasą będzie dostępna wkrótce.
Zakończenie rajdu na wzgórzu Polak…

Informacje organizacyjne

1. Dojazd własnym pojazdem, ewentualnie można zatankować trochę paliwa w Panasówce.
2. Proponujemy dojazd do Trzęsin od Zwierzyńca, do Panasówki, tam skręcamy w prawo, jedziemy przez Lipowiec główną drogą, za kaplicą skręcamy w lewo, za granicą powiatów po prawej jest duży (biały) krzyż, skręcamy w nową drogę w lewo (na zachód), mijamy po lewej kapliczkę a po prawej Czarnystok Ruś, przejeżdżamy przez most na rzece Gorajec i skręcamy w lewo. Na skrzyżowaniu przy kościele na parkingu miejsce zbiórki. Można dojechać również od Radecznicy przez Gorajec.
3. Dojazd ze Szczebrzeszyna przez Gorajec jest bardzo utrudniony budowa drogi (mijanki, światła).
4. Na przejście piesze najlepiej włożyć adidasy, drogi mało uczęszczane, raczej przez zwierzynę.
5. Udział w rajdzie na własną odpowiedzialność i ewentualne ubezpieczenie. Członkowie PTTK z opłaconą składka członkowską maja ubezpieczenie.
6. Nie przyjmujemy zgłoszeń telefonicznych, oczekujemy na turystów na parkingu przy kościele
w Trzęsinach gm. Radecznica, pow. zamojski.