Wycieczka po Roztoczu Wschodnim (Rawskim)

Termin:

11 lipca (sobota) 

Wspomnienia z wycieczki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trasa wycieczki;

Zamość – Hrebenne – Krechów – Żółkiew – Magierów – Monastyrek – Źródło Maruszka – Potylicz – Rawa Ruska – Zamość

W czasie wycieczki zobaczymy: klasztor bazylianów w Krechowie – znajduje się tam m.in.cudowna ikona MB Werchrackiej (Opieki) wykonana przez mnicha bazyliańskiego w Zamościu – DSC_8039przejście piesze do Skały Tymosza i źródełka z cudowną wodą odmładzającą cerę nie tylko pań  (na terenie Jaworowskiego Parku Narodowego).
Przejazd do Żółkwi zwiedzanie miasta wzorowanego na renesansowym Zamościu  i zabytków (cerkwi, dworca, c.k. kolei) czas wolny na kawę, piwo itp.
Wyjazd do Magierowa – zwiedzanie dawnego miasteczka rodu Magierów, przejazd do miejscowości Monastyrek (drewniana dzwonnica przy dawnym klasztorze bazylianów, zabytkowy cmentarz,DSC_8066 źródło Samiec.
Przejazd do cudownego miejsca pielgrzymkowego dla okolicznych mieszkańców  (podobnie jak Nowiny Horynieckie) – Maruszka. Po drodze kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego.Przejazd przez Klebany (osadnictwo wołoskie)  drogą budowaną przez jeńców francuskich do Potylicza.
Spojrzenie na masyw Roztocza -Wołkowicę od strony zachodniej. Niegdyś znana z tego, że błąkały się tutaj watahy wilków, które napadały na kupców jadących do Lwowa.
Zwiedzanie zabytków Potylicza – dawnego miasteczka garncarzy (cerkiew św. Ducha.
52
Przyjazd do Rawy Ruskiej – zwiedzanie miasteczka i zachowanych zabytków

Powrót do Zamościa w godzinach wieczornych.

Zapraszamy