Wycieczka w Beskidy -3 dni

Krynica Zdrój, Góra Parkowa, Jaworzyna Krynicka, Stary Sącz lub Ogrody Sensoryczne w Muszynie, Szlak Cerkwi Łemkowskich


Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd do położonej wśród beskidzkich szczytów Krynicy Zdroju. Od lat lecznicze właściwości tutejszych wód przyciągają kuracjuszy a wśród nich prezydentów i książęta. Spacer po miasteczku podczas którego zobaczymy Park Zdrojowy, zabytkowe wille, Bulwary Dietla. Wjazd kolejką linowo-terenową na Górę Parkową (741 m. n.p.m.) Na jej stokach na początku XIX wieku założono park zdrojowy. Ze szczytu będziemy podziwiać widoki i panoramę górską. Zejście piesze ścieżka spacerową.

Na życzenie grupy wizyta w Muzeum Nikifora w willi Romanówka.

Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu wyjazd wycieczka z Jaworzynę Krynicką (1114 mn.p.m.), jeden z najwyższych szczytów Beskidu Sądeckiego. Zjazd kolejką gondolową.

Po południu wyjazd na wycieczkę Szlakiem Cerkwi Łemkowskich powstałym by upamiętnić kulturę mniejszości Łemkowskiej żyjącej przez wieki na tym obszarze. Szlak wiedzie m.in. przez Krynicę-Zdrój, Tylicz, Muszynkę. Na szlaku zobaczymy charakterystyczne dla tradycji tej grupy etnicznej cerkwie drewniane.

Wieczorem powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg

3 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Starego Sącza – zwiedzanie zabytkowego miasteczka: spacer po rynku, Zespół Klasztorny Sióstr Klarysek z XIII w., Muzeum oraz Ołtarz Papieski – pamiątka wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II Starym Sączu.

lub

Przejazd do Muszyny Zwiedzanie muszyńskich ogrodów: Ogrody Biblijne – adaptacja scen zawartych w Piśmie Świętym poprzez rzeźby, charakterystyczne elementy krajobrazu oraz kompozycje roślin występujących w Ziemi Świętej, Ogrody Sensoryczne z wieżą widokową – sprzyjające relaksowi, miejsce zaprojektowane tak, aby oddziaływać na wszystkie zmysły, Ogrody Baśni i Legend – cześć poświęcona tajemniczemu światu muszyńskich baśni i legend.

Po zakończeniu zwiedzania obiad 2-daniowy. Po obiedzie wyjazd w drogę powrotną.

Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
  • 2 noclegi w obiekcie wybranej kategorii cenowej (hotelu, schronisku szkolnym itp.);
  • wyżywienie zgodne z programem – 2 obiadokolacje, 2 śniadania, 1 obiad;
  • opieka pilota;
  • usługi przewodnickie;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Pobyt można wzbogacić o folklorystyczną imprezę integracyjną w góralskim klimacie. W programie doskonała zabawa, muzyka, tańce, kawały, anegdoty, wspólne śpiewanie w towarzystwie kapeli regionalnej.

Powyższy program zwiedzania można modyfikować i wprowadzić następujące miejsca:

Relaks w kąpielisku termalnym z wodami siarkowymi – Vrbov na Słowacji.

Ścieżka w Koronach Drzew – pierwsza w Polsce wieża widokowa ze ścieżką przyrodniczo-edukacyjną w koronach drzew mierzącą 1030 metrów długości.
Cena wycieczki zależna jest od dokładnej ilości uczestników i oraz terminu jej realizacji.
Termin wycieczki – do ustalenia.Dokładny program zwiedzania dopasujemy do miejsca wyjazdu z dowolnego miejsca w Polsce.