Lublin, lotnisko oraz trampoliny

Ramowy program wycieczki:


Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych.

Przejazd na lotnisko w Świdniku działające od 2012 r. Uczestnicy wycieczki zobaczą elementy infrastruktury portu lotniczego w strefie ogólnodostępnej, zapoznają się z pracą lotniska jak i elementami „ścieżki pasażera”. W miarę możliwości będą obserwować lądujący i startujący samolot i dowiedzą się co dzieje się w międzyczasie na płycie lotniska.
Po pobycie na lotnisku przejazd do Parku Trampolin w Lublinie.  Zajęcia sportowe pod opieką instruktora. Obowiązuje strój sportowy.

Przerwa obiadowa – zupa, II danie, napój.


Po obiedzie przejazd na Stare Miasto, w czasie spaceru uczestnicy wycieczki zobaczą najważniejsze zabytki miasta o ponad 700 letniej tradycji.

W programie spaceru między innymi: Zamek Lubelski, rynek staromiejski, kamieniczki, Wieżę Trynitarską, Bramę Krakowską, Basztę Gotycką, Trybunał Koronny, Archikatedrę, Klasztor Ojców Dominikanów, Plac po Farze.  Orientacyjny czas zwiedzania –  ok. 2 godz.
Podczas zwiedzania miasta możliwe wejście (w miarę dostępności – obowiązuje rezerwacja godzinowa) do Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Jest to jeden z najcenniejszych i najciekawszych przykładów sztuki średniowiecznej w Polsce i Europie, w którym spotkała się i współistnieje kultura Wschodu i Zachodu.  We wnętrzu tej gotyckiej świątyni w 1418 roku wykonano bezcenne malowidła bizantyńsko – ruskie.  Bilet wstępu – zgodnie z cennikiem.
Wśród atrakcji Lublina znajduje się również  Trasa Podziemna (280 m.), która  znajduje się  pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Powstała w wyniku połączenia kilkunastu staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI w., czyli okresu największej świetności Lublina. Zostały one połączone korytarzami i w ten sposób pod miastem powstał podziemny labirynt. Bilet wstępu – zgodnie z cennikiem.

W miarę możliwości czasowych czas wolny do dyspozycji grupy.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.


CENA WYCIECZKI ZALEŻNA JEST OD DOKŁADNEJ ILOŚCI UCZESTNIKÓW, OPIEKUNÓW I TERMINU JEJ REALIZACJI.

TERMIN WYCIECZKI – DO USTALENIA


 

 

Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem turystycznym;
  • opłaty drogowe i parkingowe;
  • obiad 2- daniowy z napojem;
  • bilet wstępu do parku trampolin;
  • opieka pilota – przewodnika przez cały czas trwania wycieczki.

Powyższy program jest ramowy a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przedstawioną propozycję można modyfikować zgodnie z życzeniem grupy.