Sandomierz i Góry Pieprzowe

Sandomierz, Góry Pieprzowe i rejs statkiem po Wiśle

Ramowy program wycieczki

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych.
Przejazd do Sandomierza – jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położonego na nadwiślańskiej skarpie, która stanowi strome zakończenie Gór Pieprzowych.
Przejazd na punkt widokowy w Rezerwacie Góry Pieprzowe. „Pieprzówki” to najstarsze góry w Polsce. Ich nazwa jest związana jest z barwą budulca – łupków kambryjskich, przypominających swym kolorem pieprz. Z punktu widokowego roztacza się panorama miasta malowniczo położonego nad Wisłą.
Spacer po Sandomierzu podczas którego zobaczymy między innymi: sandomierskie wąwozy lessowe – Królowej Jadwigi oraz Piszczele, Ucho Igielne, Brama Opatowska, Bazylika katedralna, dziedziniec zamkowy, Dom Długosza, Collegium Gostomianum, Rynek z Ratuszem i zabytkowymi kamienicami.
Podczas spaceru wizyta w średniowiecznej Zbrojowni Rycerskiej, gdzie uczestnicy wycieczki zapoznają się z historią miasta, przymierzą zbroje rycerskie, wezmą do ręki miecz, kuszę, halabardę. Zbrojownia jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych w Sandomierzu.


W trakcie pobytu obiad 2-daniowy z napojem a na zakończenie rejs statkiem po Wiśle.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.


W miarę możliwości czasowych wejście na punkt widokowy na Bramie Opatowskiej – jedynej zachowanej spośród czterech bram wjazdowych do Sandomierza lub przejście Podziemną Trasą Turystyczną czyli zespołem dawnych miejskich piwnic i składów. Obie atrakcje dodatkowo płatne (wg aktualnego cennika).


Cena wycieczki zależna jest od dokładnej ilości uczestników, opiekunów i terminu jej realizacji.
Termin wycieczki – do ustalenia.


Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej
  • opieka pilota – przewodnika
  • rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle
  • obiad 2-daniowy z napojem
  • bilet wstępu do Zbrojowni Rycerskiej

Powyższy program jest ramowy a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przedstawioną propozycję można modyfikować zgodnie z życzeniem grupy.