Kazimierz Dolny i kowalstwo w Wojciechowie

Ramowy program wycieczki

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych.
Przejazd do Wojciechowa – stolicy polskiego kowalstwa. To tutaj od ponad 25 lat odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Kowali, w których każdego roku bierze udział kilkudziesięciu mistrzów kowalstwa z kraju i zagranicy.
Odwiedzimy miejscową kuźnię, której historia sięga 1920 r. Pokaz kowalstwa przybliży uczestnikom wycieczki tajniki fachu kowalskiego i umożliwi pokazanie na żywo ręcznego kucia żelaza. Opowieści o historii kuźni będą ciekawostką.
Uczestnicy wycieczki wezmą udział w warsztatach kowalstwa artystycznego, podczas których każdy uczestnik spróbuje swoich sił i pozna zawód kowala w praktyce.
Przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Dzięki atrakcyjnemu położeniu, bogatej historii, niepowtarzalnemu krajobrazowi, wspaniałej architekturze i dobrych warunkach klimatycznych miasteczko jest bardzo popularne wśród turystów z Polski i za granicy. Podczas spaceru będziemy podziwiać między innymi zespół renesansowych kamienic, kościół farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, Mały Rynek z Synagogą i starymi Jatkami.
Z Góry Trzech Krzyży zobaczymy jak zabudowa miasta wkomponowana jest w naturalny krajobraz i tworzy z nim harmonijną całość.

W czasie zwiedzania miasta obiad 2-daniowy.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.


Cena wycieczki zależna jest od dokładnej ilości uczestników, opiekunów i terminu jej realizacji.
Termin wycieczki – do ustalenia


Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej
  • opieka pilota na trasie wycieczki
  • warsztaty w kuźni artystycznej w Wojciechowie
  • usługa przewodnicka w Kazimierzu
  • obiad 2-daniowy

Powyższy program jest ramowy a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przedstawioną propozycję można modyfikować zgodnie z życzeniem grupy.