Pieniny 3 dni

Pienińskie krajobrazy – Zamek Spiski i Lewocza, Spływ Dunajcem, wejście na Sokolicę i Trzy Korony, Zamek w Czorsztynie i Niedzicy


Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd do Krościenka. Po przyjeździe wycieczka górska na Sokolicę (747 m n.p.m.), gdzie można zobaczyć Dunajec z lotu ptaka. Znajduje się tutaj najlepszy punkt widokowy na Pieniny. Na szczycie rośnie „widokówkowa” reliktowa sosna.
Przejście na najwyższy szczyt Pienin Środkowych – Trzy Korony. Zejście do Sromowiec Niżnych.
Spływ Dunajcem – obowiązkowy punkt wycieczki w Pieniny i turystyczny hit na skalę europejską. Spływ odbywa się na tratwach z flisakami, po 12 osób, po drodze mija się niezapomniane miejsca, ostre zakola rzeczne oraz wysokie, strome ściany skalne.
Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu wycieczka na Słowację. Zwiedzanie Zamku Spiskiego wpisanego na listę UNESCO. To największe ruiny zamku w tej części Europy (4,5 ha).
Przejazd do Spiskiej Kapituły, miasteczka kościelnego będącego siedzibą spiskich biskupów. Z powodu swego znaczenia nazywana „słowackim Watykanem”.
Spacer po zabytkowej Lewoczy – tutejsza katedra św. Jakuba jest drugim co do wielkości kościołem na Słowacji, z najwyższym gotyckim, drewnianym ołtarzem na świecie (18,62m). To dzieło mistrza Pawła, ucznia Wita Stwosza. Spacer po zabytkowej starówce.
Wieczorem powrót do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wycieczka do Czorsztyna gdzie zobaczymy ruiny zamku wzniesionego w XIV wieku z inicjatywy Kazimierza Wielkiego. Jest to jedna z najciekawszych i zarazem najbardziej tajemniczych atrakcji regionu. Zadaniem warowni było strzeżenie szlaku handlowego w dolinie Dunajca.
Przeprawa statkiem na drugą stronę Jeziora Czorsztyńskego do Niedzicy gdzie na skalistym cyplu stoi XIV-wieczny zamek Dunajec – najważniejszy obiekt polskiego Spiszu. Zajmuje on czołowe miejsca w rankingach najpiękniejszych zamków w Polsce.
Po zakończeniu zwiedzania obiad 2-daniowy.
Po południu wyjazd w drogę powrotną.Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
  • 2 noclegi w obiekcie wybranej kategorii cenowej (hotelu, schronisku szkolnym itp.);
  • wyżywienie zgodne z programem – 2 obiadokolacje, 2 śniadania, 1 obiad w ostatnim dniu wycieczki;
  • opieka pilota;
  • usługi przewodnickie;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Powyższy program zwiedzania można modyfikować i wprowadzić do programu następujące miejsca:

Czerwony Klasztor – słynny kompleks sakralny leżący nad Dunajcem, po słowackiej stronie Pienin. W części zabudowań Czerwonego Klasztoru mieści się dziś m.in. dyrekcja słowackiego Pienińskiego Parku Narodowego.

Wąwóz Homole – jeden z najpiękniejszych wąwozów w Pieninach gdzie można podziwiać piękne, prawie pionowe wapienne ściany, dochodzące do 120 m wysokości. Spacer wzdłuż potoku Kamionka.

Szczawnica – popularne miasteczko zdrojowe którego uzdrowiskowy charakter podkreśla zabytkowa zabudowa, placyki, parki, promenada spacerowa wzdłuż potoku Grajcarek. Zwiedzanie uzdrowiska i wjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę (722 m.n.p.m).
Na szczycie Palenicy znajduje się schronisko “Groń”, obiekty gastronomiczne oraz letni tor saneczkowy.
Przejście żółtym szlakiem do Leśnicy (Słowacja), odpoczynek w Chacie  
Pienińskiej, powrót Drogą Pienińską wzdłuż Dunajca.

Wędrówka na Turbacz – najwyższy szczyt Gorców, wys. 1310 m.

Relaks w kąpielisku termalnym – wyjazd do Vrbova, Popradu lub Szaflar. Kompleksy termalne oferują kąpieliska z wodą termalną o właściwościach leczniczych, m.in. zapalenia narządów ruchu, systemu nerwowego, układu sercowo-naczyniowego.
Słowacki Raj – jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Europie środkowej, słynący z wodospadów, wąwozów, przepaści i ok. 200 jaskiń.


Cena wycieczki zależna jest od dokładnej ilości uczestników oraz terminu jej realizacji.
Termin wycieczki – do ustalenia.
Dokładny program zwiedzania dopasujemy do miejsca wyjazdu z dowolnego miejsca w Polsce.