Kazimierz Dolny i Zamek w Janowcu

Ramowy program wycieczki

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych.
Przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą jednego z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Dzięki atrakcyjnemu położeniu, bogatej historii, niepowtarzalnemu krajobrazowi, wspaniałej architekturze i dobrych warunkach klimatycznych miasteczko jest bardzo popularne wśród turystów z Polski i za granicy.
Spacer jedną z atrakcji miasteczka – lessowym wąwozem Korzeniowy Dół. Wystające, poskręcane, fantastycznie korzenie drzew rosnących na skarpach nadały mu imię i sławę. Wąwóz jest jednym z ulubionych motywów malarskich kazimierskich pejzażystów.
Przejście do centrum miasteczka gdzie będziemy podziwiać między innymi zespół renesansowych kamienic, kościół farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, Mały Rynek z Synagogą i starymi Jatkami.
Z Góry Trzech Krzyży zobaczymy jak zabudowa miasta wkomponowana jest w naturalny krajobraz, tworzy z nim harmonijną całość.
W czasie zwiedzania miasta obiad 2-daniowy.
Po zwiedzaniu rejs statkiem po Wiśle.
Przejazd do Janowca, gdzie wznosi się zbudowany w XVI w. zamek będący dzisiaj siedzibą jednego z sześciu oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Malownicze ruiny wznoszą się na wysokiej, stromej skarpie nad Wisłą. Zamek należał do największych w Polsce i był siedzibą magnackich rodów Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. Zwiedzanie zamku i muzeum dokumentującego jego historię.

W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.


Cena wycieczki zależna jest od dokładnej ilości uczestników, opiekunów i terminu jej realizacji.
Termin wycieczki – do ustalenia


Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej
  • opieka pilota na trasie wycieczki
  • usługa przewodnicka podczas zwiedzania Kazimierza i Zamku w Janowcu
  • rejs po Wiśle
  • obiad 2-daniowy z napojem
  • bilet wstępu do Zamku w Janowcu

Powyższy program jest ramowy a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przedstawioną propozycję można modyfikować zgodnie z życzeniem grupy.