Wycieczka w Beskidy i na Słowację – 3 dni

Krynica Zdrój, Góra Parkowa, Jaworzyna Krynicka, Bardejów, Stara Lubowla


Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd do położonej wśród beskidzkich szczytów Krynicy Zdroju. Od lat lecznicze właściwości tutejszych wód przyciągają kuracjuszy a wśród nich prezydentów i książęta. Spacer po miasteczku podczas którego zobaczymy Park Zdrojowy, zabytkowe wille, Bulwary Dietla. Wjazd kolejką linowo-terenową na Górę Parkową (741 m. n.p.m.) Na jej stokach na początku XIX wieku założono park zdrojowy. Ze szczytu będziemy podziwiać widoki i panoramę górską. Zejście piesze ścieżka spacerową.
Na życzenie grupy wizyta w Muzeum Nikifora w willi Romanówka.
Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu wyjazd na Słowację. Przejazd do Bardejowa, jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast Słowacji, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy najważniejszy zabytek miasta – kościół św. Idziego, a w nim ewenement na skalę światową – jedenaście późnogotyckich ołtarzy skrzydłowych z XV i XVI w. Kolejną atrakcją są najlepiej zachowane na Słowacji mury obronne z dwiema bramami, barbakanem i basztami.
Przejazd do Starej Lubowej gdzie zobaczymy Zamek Lubowelski, wybudowany na wysokiej, wapiennej skale, górujący nad doliną Popradu. Potężna twierdza strzegła niegdyś granicy polsko-węgierskiej i była siedzibą tak znamienitych rodów jak Lubomirscy i Poniatowscy. Ostatnimi właścicielami zamku byli Zamoyscy.
Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wycieczka na Jaworzynę Krynicką (1114 m. n.p.m.), jeden z najwyższych szczytów Beskidu Sądeckiego. Zjazd kolejką gondolową.
Przejazd do Starego Sącza – zwiedzanie zabytkowego miasteczka: spacer po rynku, Zespół Klasztorny Sióstr Klarysek z XIII w., Muzeum oraz Ołtarz Papieski – pamiątka wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II Starym Sączu.

lub

Przejazd do Muszyny Zwiedzanie muszyńskich ogrodów: Ogrody Biblijne – adaptacja scen zawartych w Piśmie Świętym poprzez rzeźby, charakterystyczne elementy krajobrazu oraz kompozycje roślin występujących w Ziemi Świętej, Ogrody Sensoryczne z wieżą widokową – sprzyjające relaksowi, miejsce zaprojektowane tak, aby oddziaływać na wszystkie zmysły, Ogrody Baśni i Legend – cześć poświęcona tajemniczemu światu muszyńskich baśni i legend. Po

Po zakończeniu zwiedzania obiad 2-daniowy. Po obiedzie wyjazd w drogę powrotną.


Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
  • 2 noclegi w obiekcie wybranej kategorii cenowej (hotelu, schronisku szkolnym itp.);
  • wyżywienie zgodne z programem – 2 obiadokolacje, 2 śniadania, 1 obiad;
  • opieka pilota;
  • usługi przewodnickie;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Pobyt można wzbogacić o folklorystyczną imprezę integracyjną w góralskim klimacie. W programie doskonała zabawa, muzyka, tańce, kawały, anegdoty, wspólne śpiewanie w towarzystwie kapeli regionalnej.

Powyższy program zwiedzania można modyfikować i wprowadzić następujące miejsca:

Relaks w kąpielisku termalnym z wodami siarkowymi – Vrbov na Słowacji.

Ścieżka w Koronach Drzew – pierwsza w Polsce wieża widokowa ze ścieżką przyrodniczo-edukacyjną w koronach drzew mierzącą 1030 metrów długości.
Cena wycieczki zależna jest od dokładnej ilości uczestników i oraz terminu jej realizacji.
Termin wycieczki – do ustalenia.


Dokładny program zwiedzania dopasujemy do miejsca wyjazdu z dowolnego miejsca w Polsce.