Warszawa i Kampinoski Park Narodowy

Wycieczka do Warszawy i Kampinoskiego Parku Narodowego

PGE Narodowy, Warszawska Starówka, CN Kopernik, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, przejazd zabytkowym pociągiem RETRO, spacer po Puszczy Kampinoskiej

Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd do Warszawy na Stadion Narodowy. Zwiedzanie obiektu wzniesionego na piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 r. Przejście z przewodnikiem przez płytę stadionu, trybuny, szatnie zawodników.

Przejazd na Starówkę będącej prawdziwą perłą stolicy. Zachwyca wąskimi uliczkami i kolorowymi kamienicami. W 1980 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy min. Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumnę króla Zygmunta III Wazy, oficjalny symbol miasta – warszawską Syrenkę,kolorowe staromiejskie kamieniczki.

Przejazd do Centrum Nauki Kopernik. W dwupoziomowej przestrzeni Kopernika znajdują się wystawy stałe i wystawa czasowa, obejmujące około 400 eksponatów interaktywnych oraz dwa teatry – Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich Napięć. W Centrum nie ma ani ścieżek zwiedzania, ani tradycyjnych przewodników, ale o wszystko można pytać animatorów. Poza wystawami w Centrum Nauki Kopernik znajduje się także planetarium. Z szerokiej oferty filmów i pokazów można wybrać coś dla każdej grupy wiekowej.

Późnym popołudniem przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego który ze względu na swoje wartości przyrodnicze oraz znaczenie społeczne w 2000 r. wraz ze strefą ochronną został uznany przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery „Puszcza Kampinoska”, a w 2004 r. wszedł w skład Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. Jest jedynym parkiem narodowym na Mazowszu i jednym z niewielu na świecie, który graniczy ze stolicą państwa.

Przejazd do Sochaczewa gdzie znajduje się Muzeum Kolei Wąskotorowej mieszczące się salach wystawowych oraz w skansenie na zewnątrz budynku Stacji. Muzeum prezentuje dzieje kolejnictwa na świecie i w Polsce a Skansen Stacji Muzeum stanowi największy zbiór cennych pojazdów szynowych w Polsce zgromadzony w jednym miejscu. Liczy 50 jednostek, zbudowanych w różnych okresach historii kolejnictwa. Warte uwagi są unikaty na skalę międzynarodową, tj.: Salonka Bieruta, pociąg pancerny, parowozy różnych typów, lokomotywy elektryczne, pojazdy trakcyjne spalinowe i tabor wagonowy.

Wyjazd pociągiem Retro ze stacji Sochaczew Wąskotorowy. Wagony pasażerskie prowadzone są przez zabytkową lokomotywę spalinową lub parowóz na skraj Puszczy Kampinoskiej z zawrotną prędkością 15 kilometrów na godzinę!

Przyjazd do Wilcz Tułowickiech – spacer z przewodnikiem po lesie Kampinoskiego Parku Narodowego. Po spacerze odjazd pociągiem do Tułowic.

Wyjazd autokarem do Żelazowej Woli. Zobaczymy dom, w którym urodził się Fryderyk Chopin oraz otaczający go zabytkowy park.

Fryderyk Chopin urodził się w majątku hrabiów Skarbków w Żelazowej Woli, gdzie jego ojciec był guwernerem, a matka spokrewniona ze Skarbkami, pomagała im prowadzić gospodarstwo. Chopinowie mieszkali w oficynie obok dworu. Kiedy Fryderyk miał siedem miesięcy, rodzina przeniosła się na stałe do Warszawy.

Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze obiad 2-daniowy.

Powrót w godzinach późnowieczornych.

Powyższy program jest ramowy a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA WYCIECZKI ZALEŻNA JEST OD DOKŁADNEJ ILOŚCI UCZESTNIKÓW I TERMINU JEJ REALIZACJI.

TERMIN WYCIECZKI – DO USTALENIA.

DOKŁADNY PROGRAM ZWIEDZANIA DOPASUJEMY DO WYJAZDU Z DOWOLNEGO MIEJSCA W POLSCE.

Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
  • nocleg w obiekcie noclegowym wybranej kategorii cenowej (hotel, schronisko, szkolne itp.);
  • wyżywienie zgodne z programem – obiadokolacja, śniadanie, obiad 2-go dnia wycieczki;
  • opieka pilota;
  • usługa przewodnicka;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – PKiN, PGE Narodowy, CN Kopernik, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, Muzeum Kolei Wąskotorowej i przejazd pociągiem Retro.

Przedstawioną propozycję można modyfikować i wprowadzić/zamienić w programie zwiedzania 1-go dnia m.in. następujące atrakcje:

Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego które mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. Obiekt będący wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę zgromadził ponad 30 000 eksponatów.

Pałac w Wilanowie – zwiedzanie i spacer po ogrodach barokowej rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Zabytek zachował niezmienioną formę mimo zaborów, wojen i okupacji. Łazienki Królewskie – spacer po jednym z najpiękniejszych zespołów pałacowo-ogrodowych w Europie, dawnej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Stare Powązki – Aleja Zasłużonych, miejsce spoczynku wielu wybitnych Polaków.

Zwiedzanie Sejmu RP – trasa zwiedzania obejmuje przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych, wizytę na galerii Sali Posiedzeń Sejmu oraz krótką prelekcję dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Przejazd metrem – jedynym w Polsce systemem kolei podziemnej, składający się z dwóch linii: M1 i M2. Muzeum Narodowe przedstawia kolekcję ponad 830 tysięcy eksponatów ze wszystkich epok, od antyku do współczesności. Znajdziemy tutaj między innymi „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki. Muzeum Żydów Polskich POLIN – interaktywna wystawa przywraca pamięć o bogatej, tysiącletniej historii dwóch narodów: polskiego i żydowskiego. Telewizja Polska – zwiedzanie obejmuje m.in.: wizytę w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich, muzeum TVP S.A. Zwiedzanie Portu Lotniczego „Okęcie”, Muzeum Techniki, Muzeum Wojska Polskiego, Centrum Pieniądza, ZOO, rejs po Wiśle etc.etc.