Wycieczka do Krakowa i okolic – 2 dni

1 dzień – zwiedzanie Krakowa i Kopalni Soli w Wieliczce
2 dzień – zwiedzanie wg. wybranego wariantu

a) Park Rozrywki Energylandia

b) Ojcowski Park Narodowy

c) Wadowice i Park Miniatur w Inwałdzie

d) Wadowice i Muzeum Auschwitz Birkenau

d) Wadowice i Muzeum Auschwitz Birkenau

Możliwość włączenia do programu innych atrakcji turystycznych znajdujących się w pobliżu Krakowa np. Kopiec Kościuszki, podziemia krakowskiego rynku, Kościół na Skałce z Kryptą Zasłużonych (gdzie spoczywają prochy m.in. J. Długosza, W. Pola, J.I. Kraszewskiego, A. Asnyka, S. Wyspiańskiego, C. Miłosza), Zamek Królewski w Niepołomicach, klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej (najważniejsze polskie sanktuarium po Jasnej Górze), Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.


Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.

Przyjazd do Krakowa – pradawnego grodu legendarnego księcia Kraka, jednego z najstarszych polskich miast. Przeszłość miesza się tutaj z teraźniejszością a historia z nowoczesnością. W Krakowie znajduje się ponad 6000 zabytkowych obiektów.

Zwiedzanie miasta Drogą Królewską. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim i Katedrą (w której spoczywa 19 polskich królów, biskupi krakowscy oraz m.in. gen. T. Kościuszko, A. Mickiewicz, J. Słowacki, marszałek J. Piłsudski), Dzwon Zygmunta, Smocza Jama, przejście ul. Kanoniczą, Grodzką do Rynku, kościół Mariacki (ołtarz Wita Stwosza), Sukiennice, Barbakan..

Podczas zwiedzania możliwość zorganizowania obiadu 2-daniowego.

Po południu przejazd do Wieliczki, gdzie sól z miejscowej kopalni wydobywano już za czasów Bolesława I Chrobrego. W 1978r. Kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Program zwiedzania kopalni Trasą Turystyczną lub Trasą Górniczą. Szczegóły na https://www.kopalnia.pl/grupy-zorganizowane/kopalnia-dla-szkol

Późnym popołudniem przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę wg. wybranego wariantu. W czasie zwiedzania / zabawy obiad dwudaniowy. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.

a) Park Rozrywki Energylandia w Zatorze

Zabawa w najnowocześniejszym parku rozrywki w Polsce. Na przestrzeni 26 hektarów znajduje się ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Pobyt zaplanowany wg. oferty kompleksu dla danej grupy wiekowej. Szczegóły na https://energylandia.pl/

b) Ojcowski Park Narodowy – zwiedzanie Jaskini Łokietka, przejście przez Bramę Krakowską, spacer wzdłuż doliny Prądnika do Ojcowa. Zwiedzanie ruin zamku w Ojcowie, podejście do kapliczki na Wodzie, przejazd do Pieskowej Skały, podejście pod Maczugę Herkulesa.

c) Wadowice i Park Miniatur w Inwałdzie

W Wadowicach odwiedzimy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w którym znajdują się osobiste rzeczy papieża, m.in. narty, plecak, modlitewnik – pamiątki po Świętym który uwielbiał górskie wędrówki. Zobaczymy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny związaną z życiem Karola Wojtyły oraz miejsce gdzie po maturze przyszły papież chodził na kremówki.

Park Miniatur w Inwałdzie to miejsce które zabierze nas w podróż dookoła świat i pokaże miniaturowe budowle charakterystyczne dla odwiedzanych państw. Szczegóły na https://parkminiatur.com/oferta-edukacyjna/

d) Wadowice i Muzeum Auschwitz Birkenau

Wizyta w Wadowicach a następnie w KL Auschwitz największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady, będącym świadectwem najtragiczniejszych czasów w naszych dziejach.


Świadczenia przewidziane w cenie:

 • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
 • 1 nocleg w obiekcie wybranej kategorii cenowej (hotelu, schronisku szkolnym itp.);
 • wyżywienie zgodne z programem – 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, obiad drugiego dnia wycieczki;
 • opieka pilota;
 • usługi przewodnickie;
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

  Cena wycieczki zależna jest od dokładnej ilości uczestników i terminu jej realizacji.
  Termin wycieczki – do ustalenia.  Dokładny program zwiedzania dopasujemy do miejsca wyjazdu z dowolnego miejsca w Polsce.