Pieniny

Pienińskie Krajobrazy

Spływ Dunajcem, wejście na Sokolicę i Trzy Korony, Zamek w Czorsztynie i Niedzicy

Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd do Krościenka – wycieczka górska na Sokolicę (747 m n.p.m.), gdzie można zobaczyć Dunajec z lotu ptaka. Znajduje się tutaj najlepszy punkt widokowy na Pieniny. Na szczycie rośnie „widokówkowa” reliktowa sosna.

Przejście na najwyższy szczyt Pienin Środkowych – Trzy Korony. Zejście do Sromowiec Niżnych.

Spływ Dunajcem – obowiązkowy punkt wycieczki w Pieniny i turystyczny hit na skalę europejską. Spływ odbywa się na tratwach z flisakami, po 12 osób, po drodze mija się niezapomniane miejsca, ostre zakola rzeczne oraz wysokie, strome ściany skalne.

Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wycieczka do Czorsztyna gdzie zobaczymy ruiny zamku wzniesionego w XIV wieku z inicjatywy Kazimierza Wielkiego. Jest to jedna z najciekawszych i zarazem najbardziej tajemniczych atrakcji regionu. Zadaniem warowni było strzeżenie szlaku handlowego w dolinie Dunajca.

Przeprawa statkiem na drugą stronę Jeziora Czorsztyńskego do Niedzicy gdzie na skalistym cyplu stoi XIV-wieczny zamek Dunajec – najważniejszy obiekt polskiego Spiszu. Zajmuje on czołowe miejsca w rankingach najpiękniejszych zamków w Polsce.

Po zakończeniu zwiedzania obiad 2-daniowy.

Po południu wyjazd w drogę powrotną.

Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
  • 1 nocleg w obiekcie wybranej kategorii cenowej (hotelu, schronisku szkolnym itp.);
  • wyżywienie zgodne z programem – 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, 1 obiad;
  • opieka pilota;
  • usługi przewodnickie;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Powyższy program zwiedzania można modyfikować i wprowadzić do programu następujące miejsca

Czerwony Klasztorsłynny kompleks sakralny leżący nad Dunajcem, po słowackiej stronie Pienin. W części zabudowań Czerwonego Klasztoru mieści się dziś m.in. dyrekcja słowackiego Pienińskiego Parku Narodowego.

Wąwóz Homole – Wąwóz Homole – jeden z najpiękniejszych wąwozów w Pieninach gdzie można podziwiać piękne, prawie pionowe wapienne ściany, dochodzące do 120 m wysokości. Spacer wzdłuż potoku Kamionka.

Szczawnica – popularne miasteczko zdrojowe którego uzdrowiskowy charakter podkreśla zabytkowa zabudowa, placyki, parki, promenada spacerowa wzdłuż potoku Grajcarek. Zwiedzanie uzdrowiska i wjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę (722 m.n.p.m). Na szczycie Palenicy znajduje się schronisko “Groń”, obiekty gastronomiczne oraz letni tor saneczkowy.

Cena wycieczki zależna jest od dokładnej ilości uczestników oraz terminu jej realizacji.

Termin wycieczki – do ustalenia.

Dokładny program zwiedzania dopasujemy do miejsca wyjazdu z dowolnego miejsca w Polsce.