Wycieczka na Polesie

Termin: 23. marca 2024 r.(sobota)

* Zespół Synagogalny we Włodawie
* Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze
* Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Orchówku
* Miejsca niespodzianki
Cena:
175 zł/os. członkowie PTTK z opłaconą składką
185 zł/os. pozostali chętni.
Cena zawiera: przejazd autokarem/busem
turystycznym, ubezpieczenie, usługa pilota -przewodnika, bilety wstępu, obiad.

Informacje i zgłoszenia: tel. 516 148 522

Spacer po Cygańskich Ogrodach i okolicy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Klub Turystyczno-Krajoznawczy im. Michała Pieszki PTTK Oddział w Zamościu organizuje w dniu 24 lutego 2024 r. (sobota) spacer po Cygańskich Ogrodach w Łosińcu. Dojazd własny.

Program spaceru:

1. O godz. 9.30 spotykamy się na parkingu przy kościele w Łosińcu (GPS Garmin Etrex 32 x N 50 26.333  E 23 17.445) gm. Susiec
2. Powitanie i wspólne zdjęcie
3. Spacer do Znikającego Krzyża.
4. Obejrzenie źródeł i posłuchanie opowieści, kościół – dawna cerkiew, figura św. Michała Archanioła, figura kamienna, dawna wieżyczka świątyni z sygnaturką, fragment skrzydła niemieckiego samolotu.
5. Zwiedzanie Cygańskich Ogrodów i strumieni.
6. Zwiedzanie cmentarza wojennego z 1939 r.
7. Przejazd w okolicę głazu upamiętniającego pobyt w 1901 r. Józefa Piłsudskiego
8. Ognisko integracyjne
9. Przejazd do Zawadek, źródła Wełnianki.
10. Przejazd do Kunek (figura i kawałek samolotu przy źródełku)
11. Przejazd na parking przy Czartowym Polu.
12. Spotkanie z czartami roztoczańskimi.
13. Spacer przez rezerwat „Czartowe Pole”
14. Zakończenie i pożegnanie uczestników ok. 15-tej.

Trasa łatwa i niezwykle malownicza. Prowadzą przewodnicy PTTK z Oddziału PTTK w Zamościu.
Uczestnicy biorą udział na własną odpowiedzialność, członkowie PTTK mają ubezpieczenie, pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie. Obowiązuje regulamin rajdów organizowanych przez Oddział PTTK w Zamościu.
Z Zamościa najlepiej dojechać przez Krasnobród, Szur, Łuszczacz, Łasochy, Kunki, Zawadki do Łosińca.

Zapraszamy na spacer po Roztoczu Środkowym… bez względu na pogodę.

Przelgrzymka Przewodnicka 2024

Koleżanki i Koledzy!

Proszę o zgłaszanie się na wyjazd na XXXIX Pielgrzymkę Przewodników Turystycznych na Jasną Górę w dniach 8-10.03.2024 r. oraz wpłatę kwoty 350 zł (trzysta pięćdziesiąt złotych) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28.02.2024 r. Kwota ta nie ulega zwrotowi w przypadku rezygnacji (z wyjątkiem wypadków losowych). W przypadku rezygnacji proszę o znalezienie na swoje miejsce innej osoby. Kwota 350 zł jest obliczona w przypadku uczestnictwa 25 osób.

Zgłoszenia i wpłaty do koleżanki Zuzanny Gardias w Muzeum Zamojskim i Agnieszki Linek (tel. 510 582 242).

W ramach wpisowego uczestnicy mają opłacone: transport busem, ubezpieczenie, 2 noclegi, wstępy, oprowadzanie przez przewodników. Posiłki we własnym zakresie. Należność za materiały promocyjne organizatorom pielgrzymki każdy uczestnik może uregulować przy rejestracji uczestnictwa podczas wejścia na salę, gdzie będzie rejestracja uczestników i obrady.

Po Drodze Krzyżowej na Wałach drugiego dnia spotykamy się pod pomnikiem św. Jana Pawła II w celu zrobienia zdjęcia uczestników.

Uwaga: w miarę możliwości uczestnicy ubierają się w stroje przewodnickie, czerwone swetry i kurtki. Nie zapominajmy o odznace przewodnickiej, tabliczce z nazwą miejscowości i świecach na drogę krzyżową. Proszę też wziąć legitymację emeryta lub inwalidy czy studenta uprawniające do zniżek.

Będziemy zakwaterowani u sióstr Antoninek, które mają do dyspozycji pokoje dwuosobowe w cenie 60 zł za osobę za dobę i pokoje trzyosobowe w cenie 50 zł. Możliwe jest też wykupienie wyżywienia: śniadania i kolacji w cenie 18 zł oraz obiadu w cenie 25 zł. Przy zgłoszeniu udziału proszę o informacje dotyczące rodzaju pokoju i ewentualnego wyżywienia.

Do ubezpieczenia potrzebne będą dodatkowe dane: data urodzenia. Dla celów logistycznych proszę również o podanie numeru telefonu.

Szczegółowych informacji udziela kol. Agnieszka Linek, tel. 510 582 242.

Z przewodnickim pozdrowieniem,

Agnieszka Linek i Bożena Kamaszyn-Gonciarz