Warszawa

Wycieczka do Warszawy

Stadion Narodowy, Stare Miasto, Centrum Nauki Kopernik

Ramowy program wycieczki

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd do Warszawy na Stadion Narodowy. Zwiedzanie obiektu otwartego na piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 r. Przejście z przewodnikiem przez płytę stadionu, trybuny, szatnie zawodników.

Przejazd na Starówkę będą prawdziwą perłą stolicy. Zachwyca wąskimi uliczkami i kolorowymi kamienicami. W 1980 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy min. Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumnę króla Zygmunta III Wazy, oficjalny symbol miasta – warszawską Syrenkę,kolorowe staromiejskie kamieniczki.

Przerwa na 2-daniowy obiad.

Przejazd do Centrum Nauki Kopernik. W dwupoziomowej przestrzeni Kopernika znajdują się wystawy stałe i wystawa czasowa, obejmujące około 400 eksponatów interaktywnych oraz dwa teatry – Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich Napięć. W Centrum nie ma ani ścieżek zwiedzania, ani tradycyjnych przewodników, ale o wszystko można pytać animatorów. Poza wystawami w Centrum Nauki Kopernik znajduje się także planetarium. Z szerokiej oferty filmów i pokazów można wybrać coś dla każdej grupy wiekowej.

W godzinach popołudniowo-wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach późnowieczornych .

Powyższy program jest ramowy a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA WYCIECZKI ZALEŻNA JEST OD DOKŁADNEJ ILOŚCI UCZESTNIKÓW I TERMINU JEJ REALIZACJI.

TERMIN WYCIECZKI – DO USTALENIA

DOKŁADNY PROGRAM ZWIEDZANIA DOPASUJEMY DO WYJAZDU Z DOWOLNEGO MIEJSCA W POLSCE.

Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
  • opieka pilota – przewodnika;
  • obiad 2-daniowy z napojem;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – PGE Narodowy, CN Kopernik.

Przedstawioną propozycję można modyfikować i wprowadzić do programu zwiedzania m.in. następujące atrakcje:

Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego które mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. Obiekt będący wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę zgromadził ponad 30 000 eksponatów.

Pałac Kultury i Nauk – najwyższy i najbardziej rozpoznawalny budynek w Warszawie, widoczny niemal z każdego miejsca w stolicy. Zwiedzanie lub/i wjazd na XXX piętro Pałacu gdzie znajduje się taras z którego roztacza się wspaniały widok na Warszawę.

Pałac w Wilanowie – zwiedzanie i spacer po ogrodach barokowej rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Zabytek zachował niezmienioną formę mimo zaborów, wojen i okupacji.

Łazienki Królewskie – spacer po jednym z najpiękniejszych zespołów pałacowo-ogrodowych w Europie, dawnej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Stare Powązki – Aleja Zasłużonych, miejsce spoczynku wielu wybitnych Polaków.

Zwiedzanie Sejmu RP – trasa zwiedzania obejmuje przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych, wizytę na galerii Sali Posiedzeń Sejmu oraz krótką prelekcję dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Przejazd metrem – jedynym w Polsce systemem kolei podziemnej, składający się z dwóch linii: M1 i M2. Muzeum Narodowe przedstawia kolekcję ponad 830 tysięcy eksponatów ze wszystkich epok, od antyku do współczesności. Znajdziemy tutaj między innymi „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki.

Muzeum Żydów Polskich POLIN – interaktywna wystawa przywraca pamięć o bogatej, tysiącletniej historii dwóch narodów: polskiego i żydowskiego.

Telewizja Polska – zwiedzanie obejmuje m.in.: wizytę w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich, muzeum TVP S.A.

Zwiedzanie Portu Lotniczego „Okęcie”, Muzeum Techniki, Muzeum Wojska Polskiego, Centrum Pieniądza, ZOO, rejs po Wiśle etc.etc.