Trzy stolice

Bratysława – Wiedeń – Praga (4 noclegi)

Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Bratysławy.

2 dzień

Przyjazd do stolicy Słowacji. Zwiedzanie największych atrakcji miasta. Spacer uliczkami Starego Miasta, zobaczymy m.in. odrestaurowany barokowy Zamek Bratysławski, Katedrę św. Mateusza, Bramę Michalską, Parlament, Operę, deptak przy Dunaju. Po południu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu przejazd do Wiednia. Zwiedzanie historycznego centrum miasta pełnego symboli potęgi i bogactwa dawnej Austrii. Na jego terenie znajduje się wiele słynnych zabytków obecnych na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in. Hofburg – rezydencję dynastii Habsburgów od XIII w. aż do końca monarchii austro-węgierskiej, Katedrę Św. Szczepana – arcydzieło gotyku bez którego nie można sobie wyobrazić Wiednia, Ratusz, Parlament, Uniwersytet i Kościół Wotywny, Kolumnę morową, przejdziemy ulicą Graben.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Możliwość zorganizowania wieczoru integracyjnego / dyskoteki.

4 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Wiednia. Kontynuacja zwiedzania: Pałac Schonbrunn – letnia rezydencja cesarska, zwiedzanie i spacer po ogrodach. Przejazd na wzgórze Kahlenberg – to tutaj modlił się Król Jan III Sobieski przed zwycięską bitwą z Turkami. Miejsce to upamiętnia kościół św. Józefa z kaplicą Króla Jana.

Wieczorem przejazd do stolicy Czech – Pragi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu zwiedzanie największych atrakcji Pragi. Zobaczymy m.in. Plac Wacława z Muzeum Narodowym i pomnikiem patrona kraju – świętego od którego cześć plac został nazwany, ulica Na Prikopie, Brama Prochowa, Dom Miejski, Rynek Staromiejski z pomnikiem reformatora religijnego Jana Husa, gotycki Ratusz z przepięknym zegarem astronomicznym „Orlojem”, Kościół Tyński, Kościół Św. Mikołaja, dzielnicą żydowską czyli Josefow.

Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania miasta. W programie m.in. niewątpliwie największa i najbardziej znana atrakcja turystyczna miasta – Zamek czyli Hrad. Spacer po Hradczanach – dzielnicy między Zamkiem a dawnym opactwem Strahov. Zobaczymy Praską Loretę, Katedrę Św. Wita gdzie przechowywane są czeskie klejnoty koronacyjne i Bazylikę Św. Jerzego. Przejdziemy Złotą Uliczką, Małą Straną, Mostem Karola.

Czas wolny na posiłek we własnym zakresie.

Po południu wyjazd w drogę powrotną.

Przyjazd do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych.


Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);

  • 4 noclegi w obiekcie wybranej kategorii cenowej (hotelu ** / ***, pensjonacie itp.);

  • wyżywienie zgodne z programem – 4 obiadokolacje, 4 śniadania;

  • opieka pilota;

  • usługi przewodnickie;

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Termin wycieczki – do ustalenia.


Dokładny program zwiedzania dopasujemy do miejsca wyjazdu z dowolnego miejsca w Polsce.