Góry Świętokrzyskie i Częstochowa

Góry Świętokrzyskie i Częstochowa

Ramowy program pielgrzymki

1 dzień

Wyjazd z umówionego w miejsca we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Wjazd kolejką turystyczną na Święty Krzyż – zwiedzanie zespołu klasztornego w jednym z najważniejszych polskich sanktuariów oraz Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Zejście piesze, po drodze obserwacja gołoborza – ekologicznej i krajobrazowej osobliwości Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Po południu realizacja jednego z poniższych punktów programu:

1. Piesza wędrówka na Łysicę – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich o wysokości 614 m n.p.m. Łysica należy do Korony Gór Polski, znajduje się w obszarze ochrony ścisłej Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Odpoczynek przy źródełku Św. Franciszka, z którego woda uchodzi za cudowną. Źródło ma stałą temperaturę i nigdy nie zamarza.

2. Przejazd do Kielc, spacer ul. Sienkiewicza do Pałacu Biskupów Krakowskich będącego najlepiej zachowanym w Polsce obiektem architektonicznym z epoki Wazów. Przejście Aleją Sław do Rezerwatu Kadzielnia gdzie znajduje się malowniczo położony wśród skał amfiteatr. Znajduje się tam 26 jaskiń oraz liczne skamieniałości.

3. Przejazd do Chęcińsko – Kieleckiego Parku Krajobrazowego. Wejście piesze na najbardziej malowniczą z Gór Świętokrzyskich – Miedziankę – 354 m n.p.m., nazywaną niekiedy Świętokrzyskim Giewontem. Ze szczytu roztacza się widok na Łysogóry, Kielce a w pogodne dni nawet na Tatry.

4. Przejazd do Jaskini Raj – zwiedzanie jednej z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Dzięki bogactwu i różnorodności podziemnego świata otrzymała nazwę „Raj” Spacer trasą turystyczną prowadzącą szeregiem bajkowych korytarzy, komór i sal .

5. Przejazd do Chęcin – zwiedzanie zamku królewskiego z XIII w. który jest niewątpliwie wizytówką regionu świętokrzyskiego. Spacer po urokliwym miasteczku.

Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Częstochowy. Realizacja programu pielgrzymkowego.

W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną.


Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej;
  • 1 nocleg w obiekcie wybranej kategorii cenowej (hotelu, pensjonacie, schronisku);
  • wyżywienie wg programu czyli 1 obiadokolacja, 1 śniadanie;
  • opieka pilota;
  • usługi przewodnickie;
  • bilety wstępu do zwiedzanych miejsc.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena pielgrzymki zależna jest od ilości uczestników i opiekunów.


Dokładny program dopasujemy do miejsca wyjazdu z dowolnego miejsca w Polsce.