Wycieczka do Krakowa i okolic – 3 dni

Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd do Wadowic – odwiedzimy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w którym znajdują się osobiste rzeczy papieża, m.in. narty, plecak, modlitewnik – pamiątki po Świętym który uwielbiał górskie wędrówki. Zobaczymy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny związaną z życiem Karola Wojtyły oraz miejsce gdzie po maturze przyszły papież chodził na kremówki. Po południu przejazd do Parku Miniatur w Inwałdzie – miejsce to zabierze nas w podróż dookoła świata i pokaże miniaturowe budowle charakterystyczne dla odwiedzanych państw.
Szczegóły na https://parkminiatur.com/oferta-edukacyjna/

Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Krakowa – pradawnego grodu legendarnego księcia Kraka, jednego z najstarszych polskich miast. Przeszłość miesza się tutaj z teraźniejszością a historia z nowoczesnością. W Krakowie znajduje się ponad 6000 zabytkowych obiektów.
Zwiedzanie miasta Drogą Królewską. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim i Katedrą (w której spoczywa 19 polskich królów, biskupi krakowscy oraz m.in. gen. T. Kościuszko, A. Mickiewicz, J. Słowacki, marszałek J. Piłsudski), Dzwon Zygmunta, Smocza Jama, przejście ul. Kanoniczą, Grodzką do Rynku, kościół Mariacki (ołtarz Wita Stwosza), Sukiennice, Barbakan.

Podczas zwiedzania obiad 2-daniowy.

Po południu przejazd do Wieliczki gdzie sól z miejscowej kopalni wydobywano już za czasów Bolesława I Chrobrego. W 1978r. Kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Program zwiedzania kopalni Trasą Turystyczną lub Trasą Górniczą. Szczegóły na https://www.kopalnia.pl/grupy-zorganizowane/kopalnia-dla-szkol
Późnym popołudniem przejazd do miejsca zakwaterowania, kolacja, nocleg

3 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego – zwiedzanie Jaskini Łokietka, przejście przez Bramę Krakowską, spacer wzdłuż doliny Prądnika do Ojcowa. Zwiedzanie ruin zamku w Ojcowie, podejście do kapliczki na Wodzie, przejazd do Pieskowej Skały, podejście pod Maczugę Herkulesa.
Po zakończeniu zwiedzania obiad 2-daniowy.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.


Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
  • 2 noclegi w obiekcie wybranej kategorii cenowej (hotelu, schronisku szkolnym itp.);
  • wyżywienie zgodne z programem – 1 obiadokolacja, 1 kolacja, 2 śniadania, 2 obiady;
  • opieka pilota;
  • usługi przewodnickie;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Powyższy program zwiedzania można modyfikować i wprowadzić poniższe miejsca.

Kopiec Kościuszki – najwyższy i najważniejszy kopiec Krakowa, powstały dla uczczenia pamięci Tadeusza Kościuszki. Ze szczytu Kopca roztacza się imponujący widok na Kraków.
Podziemia krakowskiego rynku.
Kościół na Skałce z Kryptą Zasłużonych gdzie spo
czywają prochy m.in. J. Długosza, W. Pola, J.I. Kraszewskiego, A. Asnyka, S. Wyspiańskiego, C. Miłosza.
Park Rozrywki Energylandia w Zatorze – zabawa w najnowocześniejszym parku rozrywki w Polsce. Na przestrzeni 26 hektarów znajduje się ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Pobyt zaplanowany wg. oferty kompleksu dla danej grupy wiekowej. Szczegóły na https://energylandia.pl/
Łagiewniki – Klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie, z obrazem Jezusa Miłosiernego i relikwiami św. Faustyny. Stolica kultu Miłosierdzia Bożego.
Klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej – najważniejsze polskie sanktuarium po Jasnej Górze. Muzeum Auschwitz Birkenau największy z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady, będący świadectwem najtragiczniejszych czasów w naszych dziejach.
Zamek w Wiśniczu – warownia wzniesiona w XIV w. przez Jana Kmitę, od XVI w. w rękach Lubomirskich.
Zamek Królewski w Niepołomicach wzniesiony przez króla Kazimierza Wielkiego.

Cena wycieczki zależna jest od dokładnej ilości uczestników i terminu jej realizacji. Termin wycieczki – do ustalenia.


Dokładny program zwiedzania dopasujemy do miejsca wyjazdu z dowolnego miejsca w Polsce.