Przemyśl – Krasiczyn – Bolestraszyce

Ramowy program wycieczki


Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych.

Przejazd do Przemyśla. Zwiedzanie Starego Miasta. W programie spaceru: przemyska starówka, rynek z renesansowymi kamienicami, ulica Kazimierzowska, Plac na Bramie, plac niepodległości, mury miejskie, kościół karmelitów, katedra greckokatolicka, kościół franciszkanów, katedra rzymskokatolicka, Zamek Kazimierzowski (z zewnątrz), odrestaurowany dworzec kolejowy.

Przemyskie podziemia to część pierwotnej zabudowy miasta z czasów średniowiecza. Obecnie udostępnione do zwiedzania są dwukondygnacyjne piwnice znajdujące się pod budynkiem Urzędu Miasta wraz z nowo oddanym odcinkiem siedemnastowiecznego kolektora.

Zwiedzając Przemyśl nie można pominąć fortów okalającej miasto twierdzy. Jest to największy kompleks fortyfikacji z czasów II Wojny Światowej w Europie Wschodniej, której szturmem nigdy nie udało się zdobyć. Zwiedzanie wybranego fortu – proponujemy fort Borek lub Siedliska – bilet wstępu – 10 zł./os.


Podczas zwiedzania miasta przerwa na obiad.


Dokładny program zwiedzania Przemyśla do ustalenia – do wyboru forty lub podziemia.

Przejazd do Krasiczyna, zwiedzanie XVI-wiecznego zamku.  Trasa zwiedzania obejmuje m.in.: dziedziniec zamkowy i kryptę w Baszcie Boskiej, sale ekspozycyjne, kaplicę zamkową.
Na zakończenie zwiedzania spacer po zamkowym parku.

Przejazd do Bolestraszyc, zwiedzanie ogrodu dendrologicznego – Arboretum.

Powrót w godzinach wieczornych.


Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem turystycznym;
  • obiad 2-daniowy z napojem;
  • opieka pilota na trasie wycieczki;
  • usługi przewodnickie w Przemyślu, na Zamku w Krasiczynie, w Bolestraszycach;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (podziemia w Przemyślu lub wybrany fort, Zamek w Krasiczynie, Arboretum w Bolestraszycach

Powyższy program jest ramowy a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przedstawioną propozycję można modyfikować zgodnie z życzeniem grupy.