Zakopane 3 dni

Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.
Przejazd do Zakopanego – zwiedzanie miasta w trakcie którego odwiedzamy m.in. najsłynniejszą skocznię narciarską w Polsce – Wielką Krokiew, Muzeum Tatrzańskie, Stary Kościółek z cmentarzem na Pęksowym Brzyzku gdzie zostali pochowani m.in. ci którzy tworzyli legendę Zakopanego, jak Sabała, czy słynny skoczek narciarski Stanisław Marusarz, odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, konsekrowane przez Jana Pawła II podczas jego VI pielgrzymki do Polski. Wjazd na Gubałówkę kolejką terenową – przejście na Butorowy Wierch i zjazd wyciągiem krzesełkowym.
Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu wycieczka piesza do Doliny Kościeliskiej, przejście do schroniska na Hali Ornak, po drodze zwiedzanie jaskini Mroźnej i Wąwozu Kraków.
Po południu ognisko w Dolinie Chochołowskiej z poczęstunkiem (np. kiełbaski, bigos zbójnicki – menu do ustalenia) i kapelą góralską.
Do wybory grupy pozostają również następujące trasy w tatrzańskich dolinach: Dolina Strążyska i wodospad Siklawica, Dolina Gąsienicowa do Murowańca i nad Czarny Staw, Dolina Białego.
Wieczorem powrót do miejsca zakwaterowania na nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjście na wycieczkę do jednego z najpiękniejszych zakątków w Tatrach Polskich i Wysokich – Morskiego Oka.
Po powrocie obiad 2-daniowy i wyjazd w drogę powrotną.


Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
  • 2 noclegi w obiekcie wybranej kategorii cenowej (hotelu, schronisku szkolnym itp.);
  • wyżywienie zgodne z programem – 2 obiadokolacje (1 w formie poczęstunku przy ognisku) 2 śniadania, 1 obiad ostatniego dnia wycieczki;
  • opieka pilota;
  • usługi przewodnickie;
  • bilety wstępu do zwiedzanych miejsc.

Powyższy program zwiedzania można modyfikować i wprowadzić następujące miejsca:

Kasprowy Wierch – najpopularniejsza „narciarska góra” Polski, o wysokości 1987 m n.p.m. Z Kuźnic nowoczesnym wagonikiem udamy się na szczyt Kasprowego Wierchu pokonując 936m różnicy poziomów. Na szczycie spędzimy ok. 1,5 godz. po czym zjedziemy kolejką do Kuźnic i zobaczymy wystawę Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Relaks w kompleksie basenów termalnych – wyjazd do wybranego kąpieliska; Chochołowskie Termy (największy kompleksem termalny na Podhalu), „Gorący potokw Szaflarach, kąpielisko w Bańskiej Niżnej, Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej, Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, Parku Wodnego Tatralandia

Wyjazd na Słowację – piesza wycieczka Magistralą Tatrzańską do jednego z najbardziej malowniczych jezior na Słowacji Popradzkiego Plesa (1500 m n.p.m). Drogą powrotną udajemy się wprost do Jeziora Szczyrbskiego (1347 m n.p.m), gdzie pospacerujemy po brzegu drugiego z najpiękniejszych Słowackich Jezior.

Wyjazd na Słowację – Wyjazd kolejką gondolową na Sklanate Pleso pod Łomnicki Staw na wysokość 1751 m.n.p.m. skąd rozpościera się piękny widok na Łomnicę (2634 m.n.p.m. – drugi co do wysokości szczyt Tatr). Zejście (ok. 1,5 godz.) Magistralą Tatrzańską do schroniska „Zamoyskiego chata” (1475 m.n.p.m.), odpoczynek. Przejście do Wodospadów Zimnej Wody – grupa kilku kaskad tworzących potężne siklawy. Po zwiedzeniu przejście na Hrebieniok – zwany słowacką Gubałówką. Stamtąd kolejką terenowo – linową zjedziemy do Starego Smokowca. Przy dobrej pogodzie, chęci i dobrej kondycji grupy przedłużenie spaceru by podziwiać Gerlach, Sławkowski Szczyt i Łomnicę. Cała trasa ma charakter spacerowy i polecana turystom w każdym wieku, również dzieciom.


Cena wycieczki zależna jest od dokładnej ilości uczestników i oraz terminu jej realizacji.
Termin wycieczki – do ustalenia.
Dokładny program zwiedzania dopasujemy do miejsca wyjazdu z dowolnego miejsca w Polsce.