Bieszczady, Przemyśl, Krasiczyn

Bieszczady, Przemyśl, Krasiczyn – 2 dni

Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd do Krasiczyna – zwiedzanie XVI– wiecznego zamku, jednego z najpiękniejszych pomników polskiego renesansu, Trasa zwiedzania obejmuje m. in. dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, sale ekspozycyjne i kaplicę zamkową

Przejazd do Przemyśla. Zwiedzanie Starego Miasta. W programie spaceru: przemyska starówka, rynek z renesansowymi kamienicami, ulica Kazimierzowska, Plac na Bramie, plac niepodległości, mury miejskie, kościół karmelitów, katedra greckokatolicka, kościół franciszkanów, katedra rzymskokatolicka, Zamek Kazimierzowski (z zewnątrz), odrestaurowany dworzec kolejowy. Przemyskie podziemia to część pierwotnej zabudowy miasta z czasów średniowiecza. Obecnie udostępnione do zwiedzania są dwukondygnacyjne piwnice znajdujące się pod budynkiem Urzędu Miasta wraz z nowo oddanym odcinkiem siedemnastowiecznego kolektora. Zwiedzając Przemyśl nie można pominąć fortów okalającej miasto twierdzy. Jest to największy kompleks fortyfikacji z czasów II Wojny Światowej w Europie Wschodniej, której szturmem nigdy nie udało się zdobyć. Zwiedzanie wybranego fortu – proponujemy fort Borek lub Siedliska. Dokładny program zwiedzania Przemyśla do ustalenia – do wyboru forty lub podziemia. Wieczorem przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu wyprawa w bieszczadzkie połoniny, piętro roślinności bardzo charakterystyczne dla tych gór. W programie przełęcz Wyżna (872 m) – wyjście na Połoninę Wetlińską (1228m) oferującą niesamowite widoki.

Przejazd do Soliny lub Polańczyka – rejs statkiem po Zalewie Solińskim oraz spacer po koronie zapory wodnej w Solinie (możliwość zwiedzania wnętrza).

Po zwiedzaniu obiad 2-daniowy.

W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną.


Świadczenia przewidziane w cenie:

 • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
 • 1 nocleg w obiekcie wybranej kategorii cenowej (hotelu, schronisku szkolnym itp.);
 • wyżywienie zgodne z programem – 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, obiad drugiego dnia wycieczki;
 • opieka pilota;
 • usługi przewodnickie;
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Cena wycieczki zależna jest od dokładnej ilości uczestników i oraz terminu jej realizacji.
  Termin wycieczki do ustalenia.                                                                          


                                                                                   
  Dokładny program zwiedzania dopasujemy do miejsca wyjazdu z dowolnego miejsca w Polsce.