Warszawa i Kampinowski Park Narodowy

3-dniowa Wycieczka do Warszawy i Kampinowskiego Parku Narodowego,

Stadion Narodowy, Stare Miasto, Trakt Królewski, PKiN, Centrum Nauki Kopernik, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, spacer po Puszczy Kampinowskiej, przejazd zabytkowym pociągiem RETRO.

Ramowy program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.

Przyjazd do Warszawy, zwiedzanie Warszawskiej Starówki będącej prawdziwą perłą stolicy. Zachwyca wąskimi uliczkami i kolorowymi kamienicami. W 1980 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumnę króla Zygmunta III Wazy, oficjalny symbol miasta – warszawską Syrenkę, barbakan, pomnik Małego Powstańca. Przejdziemy wzdłuż murów miejskich oraz najbardziej reprezentacyjna trasą miasta – traktem królewskim, który rozpoczyna się przy Placu Zamkowym i biegnie przez Krakowskie Przedmieście do Łazienek Królewskich (a dalej aż do Wilanowa). Zobaczymy Pałac Prezydencki, zabytkowy kampus Uniwersytetu Warszawskiego, piękne kościoły i kamienice.

Od Grobu Nieznanego Żołnierza przejdziemy przez Park Saski do Pałacu Nauki i Kultury – najwyższego i najbardziej rozpoznawalnego budynku w Warszawie. Wjedziemy na XXX piętro by podziwiać panoramę stolicy z tarasu widokowego.

Późnym popołudniem przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg

2 dzień

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Kampinowskiego Parku Narodowego, który ze względu na swoje wartości przyrodnicze oraz znaczenie społeczne w 2000 r. wraz ze strefą ochronną został uznany przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery „Puszcza Kampinoska”, a w 2004 r. wszedł w skład Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. Jest jedynym parkiem narodowym na Mazowszu i jednym z niewielu na świecie, który graniczy ze stolicą państwa.

Przejazd do Sochaczewa gdzie znajduje się Muzeum Kolei Wąskotorowej mieszczące się salach wystawowych oraz w skansenie na zewnątrz budynku Stacji. Muzeum prezentuje dzieje kolejnictwa na świecie i w Polsce a Skansen Stacji Muzeum stanowi największy zbiór cennych pojazdów szynowych w Polsce zgromadzony w jednym miejscu. Liczy 50 jednostek, zbudowanych w różnych okresach historii kolejnictwa. Warte uwagi są unikaty na skalę międzynarodową, tj.: Salonka Bieruta, pociąg pancerny, parowozy różnych typów, lokomotywy elektryczne, pojazdy trakcyjne spalinowe i tabor wagonowy.

Wyjazd pociągiem Retro ze stacji Sochaczew Wąskotorowy. Wagony pasażerskie prowadzone są przez zabytkową lokomotywę spalinową lub parowóz na skraj Puszczy Kampinoskiej z zawrotną prędkością 15 kilometrów na godzinę!

Przyjazd do Wilcz Tułowickiech – spacer z przewodnikiem po lesie Kampinowskiego Parku Narodowego. Po spacerze odjazd pociągiem do Tułowic.

Wyjazd autokarem do Żelazowej Woli. Zobaczymy Dom Urodzenia Fryderyka Chopina oraz otaczający go zabytkowy park.

Fryderyk Chopin urodził się w majątku hrabiów Skarbków w Żelazowej Woli, gdzie jego ojciec był guwernerem, a matka spokrewniona ze Skarbkami, pomagała im prowadzić gospodarstwo. Chopinowie mieszkali w oficynie obok dworu. Kiedy Fryderyk miał siedem miesięcy, rodzina przeniosła się na stałe do Warszawy.

W czasie zwiedzania 2-daniowy obiad.

Powrót do Warszawy, zwiedzanie jednego z wybranych miejsc – np. Park Łazienkowski, Wilanów, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Żydów Polskich, Muzeum Narodowe, Muzeum Techniki, Muzeum Wojska Polskiego, Telewizja Polska, Sejm RP, Powązki etc.

Kolacja w miejscu zakwaterowania.

Wyjście na przedstawienie teatralne dostępne wg repertuaru.

Powrót na nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu przejazd do Centrum Nauki Kopernik. W dwupoziomowej przestrzeni Kopernika znajdują się wystawy stałe i wystawa czasowa, obejmujące około 400 eksponatów interaktywnych oraz dwa teatry – Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich Napięć. W Centrum nie ma ani ścieżek zwiedzania, ani tradycyjnych przewodników, ale o wszystko można pytać animatorów. Poza wystawami w Centrum Nauki Kopernik znajduje się także planetarium. Z szerokiej oferty filmów i pokazów można wybrać coś dla każdej grupy wiekowej.

Przerwa na 2-daniowy obiad .

Przejazd na Stadion Narodowy. Zwiedzanie obiektu otwartego na piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 r. Przejście z przewodnikiem przez płytę stadionu, trybuny, szatnie zawodników.

W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.

Powyższy program jest ramowy a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA WYCIECZKI ZALEŻNA JEST OD DOKŁADNEJ ILOŚCI UCZESTNIKÓW I TERMINU JEJ REALIZACJI.

TERMIN WYCIECZKI – DO USTALENIA

DOKŁADNY PROGRAM ZWIEDZANIA DOPASUJEMY DO WYJAZDU Z DOWOLNEGO MIEJSCA W POLSCE.

Świadczenia przewidziane w cenie:

  • transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
  • 2 noclegi w obiekcie noclegowym wybranej kategorii cenowej (hotelu, schronisku szkolnym, schronisku itd.);
  • wyżywienie zgodne z programem – 2 kolacje, 2 śniadania, 2 obiady;
  • opieka pilota;
  • usługa przewodnicka;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – PKiN, PGE Narodowy, CN Kopernik, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, Muzeum Kolei Wąskotorowej i przejazd pociągiem Retro, bilet wstępu do obiektu zwiedzanego 2 dnia po południu.

Przedstawioną propozycję można modyfikować i wprowadzić do programu zwiedzania m.in. następujące atrakcje:

Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego które mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. Obiekt będący wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę zgromadził ponad 30 000 eksponatów.

Pałac w Wilanowie – zwiedzanie i spacer po ogrodach barokowej rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Zabytek zachował niezmienioną formę mimo zaborów, wojen i okupacji. Łazienki Królewskie – spacer po jednym z najpiękniejszych zespołów pałacowo-ogrodowych w Europie, dawnej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Stare Powązki – Aleja Zasłużonych, miejsce spoczynku wielu wybitnych Polaków.

Zwiedzanie Sejmu RP – trasa zwiedzania obejmuje przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych, wizytę na galerii Sali Posiedzeń Sejmu oraz krótką prelekcję dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Przejazd metrem – jedynym w Polsce systemem kolei podziemnej, składający się z dwóch linii: M1 i M2. Muzeum Narodowe przedstawia kolekcję ponad 830 tysięcy eksponatów ze wszystkich epok, od antyku do współczesności. Znajdziemy tutaj między innymi „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki.

Muzeum Żydów Polskich POLIN – interaktywna wystawa przywraca pamięć o bogatej, tysiącletniej historii dwóch narodów: polskiego i żydowskiego.

Telewizja Polska – zwiedzanie obejmuje m.in.: wizytę w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich, muzeum TVP S.A.

Zwiedzanie Portu Lotniczego „Okęcie”, Muzeum Techniki, Muzeum Wojska Polskiego, Centrum Pieniądza, ZOO, rejs po Wiśle etc.etc.