Spacer po Roztoczu Wschodnim

Klub Turystyczno-Krajoznawczy im. Michała Pieszki przy O/PTTK w Zamościu zaprasza na spacer po Roztoczu Wschodnim

Wspomnienia ze spaceru >>> na FB

Program
Spotkamy się w sobotę 23 lipca 2022 roku o godz. 9.30 w Hucie Lubyckiej, gm. Lubycza Królewska, za kaplicą (przy dawnej szkole), tutaj parkujemy samochody.

Będziemy wędrować szlakami turystycznymi, centralnym, im. Brata Alberta, wolnościowym, p.o. Goraje:

Huta Lubycka – Monastyr (ruiny klasztoru Bazylianów, miejsce pustelni Brata Alberta) – Długi Goraj (najwyższe wzniesienie Roztocza na terenie Polski) –  Krągły Goraj (najwyższe wzniesieni Roztocza na terenie woj. lubelskiego) – bunkry Linii Mołotowa – rogata sosna – Huta Lubycka.

Trasa wędrówki nie jest trudna, ale niezwykle malownicza (ok. 8 km).

Od Zamościa dojeżdżamy do Huty Lubyckiej, wg GPS 50 18 .17 N. 23 25. 53 E:
od strony drogi S 17, za Bełżcem przy parkingu Święcie skręcamy w prawo, przez Łazową i Rudki dojeżdżamy do Huty Lubyckiej, przed przystankiem autobusowym skręcamy w lewo i wąską drogą asfaltową dojeżdżamy do miejsca spotkania za kaplicą.

Można również dojechać przez Narol, Wolę Wielką – kierunek w Narolu do Werchraty. W Woli Wielkiej za cerkwią skręcamy w lewo i przez wzgórze dojeżdżamy do Huty Lubyckiej. Za przystankiem autobusowym skręcamy w prawo.

Po powrocie do samochodów i krótkim odpoczynku rozpalimy ognisko. Czas trwania spaceru ok. 4 godz., w zależności od życzenia uczestników i warunków pogodowych.
Tradycyjnie koszt udziału – symboliczny 5 zł.
Prowadzą przewodnicy PTTK z Oddziału PTTK w Zamościu.
Uczestnicy biorą udział w spacerze na własną odpowiedzialność (w tym ubezpieczenie we własnym zakresie). Członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską mają ubezpieczenie.

Nie przyjmujemy wcześniejszych zgłoszeń.
Młodzież do 18 lat z opiekunami. Dojazd we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszamy.

Komentowanie zamknięte.