Spacer primaaprylisowy po Roztoczu Środkowym

W dniu 1 kwietnia br. zapraszamy na spacerek po Roztoczu Środkowym.
Spotkamy się w sobotę o godz. 9.30 na skraju Czarnego Lasu wg GPS N 50 30 4.08, E 23 09 5.46.
Dojazd we własnym zakresie od Stanisławowa gm. Józefów, na skrzyżowaniu jedziemy na wschód.

Pójdziemy na wzgórze Kamień. Przewidujemy podziwianie kwiatków wiosennych, zobaczymy wejście do piekła i czarownice latające na miotłach odrzutowych… będą też inne atrakcje…

Później pojedziemy przez Górniki (po drodze zobaczymy pomnik przy Pastuszkach)  do Samsonówki
N 50 29 3.97 E 23 095.46.

Wyruszymy na spacer po Górach Halińskich przez Hałdeczkę, Hołdę (344 m npm) – łany wiosennych kwiatków i wspaniałe widoki na Roztocze Środkowe i Wschodnie. Po spacerze na górze rozpalimy tradycyjne ognisko.

Wędrówka ok. 6 km zakończy się ok. 14-tej.  Prowadzi przewodnik PTTK kol. Darek.

Ubezpieczenie we własnym zakresie, członkowie PTTK z opłaconą składką mają ubezpieczenie.

Tym spacerem wracamy do tradycji sprzed 40 lat, kiedy były organizowane rajdy primaaprylisowe.

Do spotkania na wiosennym spacerze.

Klub Turystyczno-Krajoznawczy im. M. Pieszki PTTK O.Zamość