Zebranie Koła PTTK „Ziemi Janowskiej”

W środę 26 czerwca odbyło się zebranie Koła PTTK „Ziemi Janowskiej” Oddziału Zamość.

Tym razem spotkaliśmy się na uroczysku Kruczek w sercu Lasów Janowskich.

Jest to miejsce kultu św. Antoniego, który podobno tędy wędrował do Radecznicy. Grupę rowerzystów przyprowadził Jarek prezes koła janowskiego, a 3 osoby z kijkami przywędrowało piechotką.

Kol. Jarek powitał przybyłych i przedstawił gości z Zamościa Edwarda prezesa Oddziału PTTK w Zamościu i Andrzeja prezesa Klubu Turystyczno-Krajoznawczego im. Michała Pieszki rownież z Zamościa. Kol. Edward opowiadał o działalności Oddziału, o szlakach i rajdach. Później nowi członkowie (18 osób) otrzymali legitymacje PTTK, znaczki PTTK i zakładki ze zdjęciami oraz legendami. Kol. Prezes Koła Jarek otrzymał nowy przewodnik „Zamość – przewodnik po mieście idealnym”. Koledzy z Zamościa zaprosili na rajdy oddziałowe.

Później było wspólne śpiewanie piosenek wojskowych i biesiadnych. Kol. Antoni sekretarz Koła opowiadał o znanych osobach związanych z Ziemią Janowską. Zbliżała się pora obiadowa, więc pożegnaliśmy się serdecznie.

Do spotkania na Roztoczu.