63 Rajd Nocny im. Władysławy Podobińskiej (indywidualny)

Niestety nastały trudne czasy dla zamojskich turystów. Nie odbył się Rajd „Spotkanie z Wiosną”, ale w dniu 20 czerwca w sobotę, musimy wyruszyć na bezdroża Ziemi Zamojskiej…
Tym razem na spacer skrajem Roztocza Środkowego.

Zasady uczestnictwa:
Uczestnicy rajdu wędrują indywidualnie, tzn. rodzinami w odległości zasięgu wzroku.
Nie pobieramy żadnych opłat, uczestnictwo na własną odpowiedzialność i własne ubezpieczenie. Nie przyjmujemy wcześniejszych zgłoszeń.
Uczestnicy muszą dostosować się do obowiązujących w dniu 20 czerwca br. przepisów sanitarnych.
Dojazd we własnym zakresie, ilość miejsc może być ograniczona, ale wiek uczestników nieograniczony. Można nawet zabrać kijki NW, mogą się przydać do odpędzania złych mocy i wilków roztoczańskich. Ubranie musi być dostosowane do warunków atmosferycznych.
Dodatkowymi warunkami uczestnictwa w rajdzie będzie posiadanie elementów odblaskowych i dobrej latarki.
Na mecie będzie możliwość upieczenia zakupionych przez siebie kiełbasek. Uczestnicy otrzymają potwierdzenie na punkty do odznak turystycznych i pamiątkową naklejkę.

Program indywidualnego 63 Rajdu Nocnego im. Władysławy Podobińskiej
1. Dojazd na start w zachodnim skraju Wychodów gm. Zamość, przy wieży widokowej, współrzędne wg „prawdziwego” GPS N 50 39.165 E 23 08.435.
2. Zostawiamy samochody, po kilkukilometrowej wędrówce tutaj wrócimy około północy. Nasi przodownicy turystyki pieszej od godz. 21-ej będą wskazywać drogę wędrówki.

Trasa wędrówki będzie prowadziła historycznym traktem ordynackim prowadzącym od Zamościa przez Zwierzyniec, Frampol, Janów Ordynacki do portu Ordynacji Zamojskiej w Krzeszowie nad Sanem.
Najbardziej uczęszczany odcinek traktu był z Zamościa do Zwierzyńca. Tędy jechała młodziutka żona Jana „Sobiepana” Zamoyskiego do Zwierzyńca.  Będziemy przechodzić obok wielkiej kałuży, w której ugrzęzła kareta z Marysieńką. Dworzanie na rękach wynieśli Marysieńkę na twardy grunt. Z trudem dopiero 6 koni wyciągnęło z przeszkody pojazd ordynacki.
W drugi dzień Świąt Wielkanocnych 1831 roku przechodziły tędy oddziały powstańców listopadowych Dwernickiego. Po opuszczeniu oblężonej twierdzy Zamość szli na odpoczynek i leczenie do Zwierzyńca.
Podczas rajdu będą jeszcze inne opowieści.


Zapraszamy odważnych turystów na nocną wędrówkę po leśnych ostępach.

 

 

Komentowanie zamknięte.