2 dniowa Wycieczka do Warszawy
Stadion Narodowy, Stare Miasto, Trakt Królewski, PKiN, Centrum Nauki Kopernik
Ramowy program wycieczki
1 dzień
Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych.
Przyjazd do Warszawy, zwiedzanie Warszawskiej Starówki będącej prawdziwą perłą stolicy. Zachwyca wąskimi uliczkami i kolorowymi kamienicami. W 1980 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumnę króla Zygmunta III Wazy, oficjalny symbol miasta – warszawską Syrenkę, barbakan, pomnik Małego Powstańca. Przejdziemy wzdłuż murów miejskich oraz najbardziej reprezentacyjna trasą miasta – traktem królewskim, który rozpoczyna się przy Placu Zamkowym i biegnie przez Krakowskie Przedmieście do Łazienek Królewskich (a dalej aż do Wilanowa). Zobaczymy Pałac Prezydencki, zabytkowy kampus Uniwersytetu Warszawskiego, piękne kościoły i kamienice.
Od Grobu Nieznanego Żołnierza przejdziemy przez Park Saski do Pałacu Nauki i Kultury – najwyższego i najbardziej rozpoznawalnego budynku w Warszawie. Wjedziemy na XXX piętro by podziwiać panoramę stolicy z tarasu widokowego.
Późnym popołudniem przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacją, nocleg
2 dzień
Przejazd do Centrum Nauki Kopernik. W dwupoziomowej przestrzeni Kopernika znajdują się wystawy stałe i wystawa czasowa, obejmujące około 400 eksponatów interaktywnych oraz dwa teatry – Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich Napięć. W Centrum nie ma ani ścieżek zwiedzania, ani tradycyjnych przewodników, ale o wszystko można pytać animatorów. Poza wystawami w Centrum Nauki Kopernik znajduje się także planetarium. Z szerokiej oferty filmów i pokazów można wybrać coś dla każdej grupy wiekowej.
Przerwa na obiad 2-daniowy.
Przejazd na Stadion Narodowy. Zwiedzanie obiektu otwartego na piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 r. Przejście z przewodnikiem przez płytę stadionu, trybuny, szatnie zawodników.
W godzinach popołudniowo-wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach późnowieczornych .
Powyższy program jest ramowy a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
CENA WYCIECZKI ZALEŻNA JEST OD DOKŁADNEJ ILOŚCI UCZESTNIKÓW I TERMINU JEJ REALIZACJI.
TERMIN WYCIECZKI – DO USTALENIA
DOKŁADNY PROGRAM ZWIEDZANIA DOPASUJEMY DO WYJAZDU Z DOWOLNEGO MIEJSCA W POLSCE.
Świadczenia przewidziane w cenie:
- transport autokarem klasy turystycznej (opcjonalnie);
- nocleg w obiekcie noclegowym wybranej kategorii (hotelu, schronisku szkolnym itd.);
- wyżywienie zgodne z programem – obiadokolacja, śniadanie, obiad 2-go dnia wycieczki;
- opieka pilota – przewodnika;
- obiad 2-daniowy z napojem w drugim dniu zwiedzania;
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – PKiN, PGE Narodowy, CN Kopernik.
Przedstawioną propozycję można modyfikować i wprowadzić do programu zwiedzania m.in. następujące atrakcje:
Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego które mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. Obiekt będący wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę zgromadził ponad 30 000 eksponatów.
Pałac w Wilanowie – zwiedzanie i spacer po ogrodach barokowej rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Zabytek zachował niezmienioną formę mimo zaborów, wojen i okupacji.
Łazienki Królewskie – spacer po jednym z najpiękniejszych zespołów pałacowo-ogrodowych w Europie, dawnej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Stare Powązki – Aleja Zasłużonych, miejsce spoczynku wielu wybitnych Polaków.
Zwiedzanie Sejmu RP – trasa zwiedzania obejmuje przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych, wizytę na galerii Sali Posiedzeń Sejmu oraz krótką prelekcję dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.
Przejazd metrem – jedynym w Polsce systemem kolei podziemnej, składający się z dwóch linii: M1 i M2.
Muzeum Narodowe przedstawia kolekcję ponad 830 tysięcy eksponatów ze wszystkich epok, od antyku do współczesności. Znajdziemy tutaj między innymi „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki.
Muzeum Żydów Polskich POLIN – interaktywna wystawa przywraca pamięć o bogatej, tysiącletniej historii dwóch narodów: polskiego i żydowskiego.
Telewizja Polska – zwiedzanie obejmuje m.in.: wizytę w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich, muzeum TVP S.A.
Zwiedzanie Portu Lotniczego „Okęcie”, Muzeum Techniki, Muzeum Wojska Polskiego, Centrum Pieniądza, ZOO, rejs po Wiśle etc.etc.