Spacer po Jelicznym Dole

W sobotę 26 marca br. Klub Turystyczno-Krajoznawczy im. Michała Pieszki przy O/PTTK w Zamościu zaprasza na spacer po Roztoczu Zachodnim – Jelicznym Dole w Dołach Turzynieckich gm. Zwierzyniec.

spotkamy się wczesną wiosną w sobotę 26 marca br. o godz. 9.30 na parkingu przy dawnym cmentarzu prawosławnym, wg GPS N 50 38.582, E 22 55.806. Trasa wędrówki nie jest trudna, ale niezwykle malownicza.

Od Zamościa dojeżdżamy do Topólczy, mijamy kościół, po prawej skręcamy na zachód. Przy końcu drogi asfaltowej zatrzymujemy się.
Powędrujemy podziwiając najgłębsze wąwozy, budzącą się przyrodę, posłuchamy opowieści.
Po powrocie do samochodów i krótkim odpoczynku udamy się do Topólczy, aby podziwiać wspaniałe roztoczańskie krajobrazy i obiekty krajoznawcze.
Czas trwania spaceru ok 2,5 do 3 godz. w zależności od życzenia uczestników i warunków pogodowych.
Tradycyjnie koszt udziału – symboliczny 5 zł.
Uczestnicy biorą udział w spacerze na własną odpowiedzialność (w tym ubezpieczenie we własnym zakresie). Członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską mają ubezpieczenie.
Młodzież do 18 lat z opiekunami. Dojazd we własnym zakresie.
Serdecznie zapraszamy i przypominamy o aktualnych przepisach covidowych.

Zapraszamy serdecznie

Wspomnienia ze spaceru >>>