Spacer do Wojdy w dniu 18.12.2021 r.

Wspomnienia ze spaceru do Wojdy>>>


W sobotę 18 grudnia br. Klub Turystyczno-Krajoznawczy im. Michała Pieszki przy O/PTTK w Zamościu zaprasza na coroczny spacer do Wojdy, aby uczcić 79 rocznicę pierwszej na Zamojszczyźnie partyzanckiej bitwy BCh z hitlerowcami.

Program:
Spotkamy się w sobotę 18 grudnia br. o godz. 9-tej na parkingu przy pomniku powstania zamojskiego na skraju Szewni Dolnej, wg GPS N 50 37.415, E 23 10.178.
Powędrujemy małymi grupkami ścieżką dydaktyczną do pomnika Pawła Dawidenki, później na chwilę zatrzymamy się kapliczce w miejscu gajówki Wojda Obrocka. Lasami RPN, szlakiem partyzanckim, dojdziemy do Wojdy. Zapalimy znicze przy pomniku i będzie chwila wspomnień. Później rozpalimy ognisko i podzielimy się wigilijnym opłatkiem.

W drogę powrotną pójdziemy  skrajem lasu Kawulicha podziwiając malownicze okazy buków. Szlakiem im Aleksandry Wachniewskiej dojdziemy do samochodów przy pomniku na skraju Szewni Dolnej. Zapewne ok. 14-tej zakończy się nasza impreza. Długość trasy spaceru ok. 8 km.
Tradycyjnie koszt udziału symboliczny – 5 zł.

Serdecznie zapraszamy i przypominamy o aktualnych w dniu 18 grudnia przepisach covidowych.

Uczestnicy biorą udział w spacerze na własną odpowiedzialność (w tym ubezpieczenie we własnym zakresie). Członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską mają ubezpieczenie.

Komentowanie zamknięte.